• +421 905 555 140
  • paperlife@stonline.sk

Rodina výrobkov z Vincentky upevňuje zdravie

_DSC5468-r

Rodina výrobkov z Vincentky upevňuje zdravie

Svetoznáma minerálna liečivá voda Vincentka z Luhačovíc sa užíva samotná, alebo vo výrobkoch s obsahom koncentrátov, alebo solí Vincentky. Spoločnosť Vincentka, a.s. neustále rozširuje počet svojich doplnkových produktov radu Vincentka, v ktorých využíva unikátne zloženie liečivej minerálnej vody, pôvodom z treťohorného mora. Tieto doplnky stravy v súčasnosti predstavujú značnú a dôležitú časť tržieb spoločnosti – cca 40 %.V lekárňach a vybraných obchodoch je možné kúpiť 0,7l balenia Vincentky, ale aj sirupy, pastilky, zubné pasty, spreje a koncentráty s jej obsahom.

 

Riaditeľ Vincentky, a.s., Jan Šumšal o tomhovorí: „Všetky tieto produkty vyrábame v spolupráci s farmaceutickou spoločnosťou a obsahujú účinné látky, ktoré sú obsiahnuté v minerálnej vode Vincentka. Samotná Vincentka ide priamo do  sirupov a sprejov. Z Vincentky sa vyrába destiláciou koncentrát, ktorý sa používa na výrobu zubných pást  a hydratačných krémov. Z koncentrátu Vincentky sa ešte extrahuje soľ, ktorá sa používa pri výrobe pastiliek. Praxou je overené, že pozitívne účinky sú zachované aj v produktoch.Pastilky sú vhodné na regeneráciu hlasiviek a tiež na osvieženie a zvlhčenie sliznice dutiny ústnej, zubná pasta využívajúcu veľké množstvo prírodného flóru a jódu čistí a ošetruje, sirup s obsahom rastlinných extraktov zo skorocelu a materinej dúškypomáha pri kašli, koncentrát slúži na preplachovanie dutín, či prípravu minerálnych kúpeľov, krémy zasa na podporu starostlivosti o pokožku.“

Dodáva, že tietodoplnky stravy primárne nie sú určené pre deti do 3 rokov veku a o ich prípadnom použití pre tieto deti sa treba poradiť s lekárom. Sú však vhodné aj pre tehotné ženy. Naopak sú nevhodné pre osoby s obmedzeným príjmom solí.Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Výrobok nenahrádza pestrú stravu.

nosni_sprej_standard

VINCENTKA SIRUP 200 ml

Vincentka Sirup je prípravok s obsahom rastlinných extraktov zo skorocelu a materinej dúšky v kombinácii s minerálnou vodou Vincentka z prírodného liečivého zdroja. Už pitie samotnej Vincentky je vhodné pri prechladnutí a zahlienení. Skorocelový extrakt s obsahom slizu, aukubin, trieslovín a kyseliny kremičitej je vhodný pri kašli a zahlienení dýchacieho ústrojenstva. Materinodúškový extrakt s obsahom silíc, tymolu, horčín, trieslovín a flavónov pôsobí priaznivo na dýchacie cesty, zmierňuje kašeľ a má antioxidačné vlastnosti.

VINCENTKA PASTILKY

Obsahuje minerálne soliz prírodného liečivého zdroja, ktoré majú priaznivý účinok na sliznice dutiny ústnej. Vincentka pastilky s ovocnou alebo bylinnou príchuťou sú doplnkom stravy. Určené sú pre starostlivosť o sliznicu dutiny ústnej a nosohltanu. Osviežujú a zvlhčujú sliznicu ústnej dutiny. Pôsobia priaznivo pri zvýšenom výskyte respiračných ochorení (chrípky a prechladnutia), pri zvýšenej záťaži hlasiviek a podporujú ich regeneráciu, najmä u hlasových profesionálov. Denné dávkovanie je podľa potreby, najviac však 8 pastiliek denne, rozpúšťať zvoľna v ústach. Nadmerná konzumácia môže vyvolať laxatívne účinky.

Vincentka HYDRATAČNÝ KRÉM

Kozmetický krém Vincentka obsahuje až 70%-tnúkoncentrovanú Vincentku. Prírodné minerálne soli Vincentka po nanesení a rozotrení pozitívne ovplyvňujú prirodzené funkcie, vlastnosti kože a obnovu prirodzenej ochrannej kožnej bariéry, udržujú mladistvý vzhľad a dobrú kondíciu kože.Pravidelnú aplikáciu krému možno tiež odporučiť osobám, ktorých koža je suchá, šupinatá a má zjavne narušenú prirodzenú kožnú bariéru.

Vincentka zubná pasta

Zubná pasta s obsahom prírodných minerálov, čistí a súčasne ošetruje. Priaznivo pôsobí na sliznicu dutiny ústnej, udržuje zdravý stav ďasien a zabraňuje vzniku paradentózy. Prírodné jemne pomleté kremičitany zaisťujú chemickú stabilitu zubnej pasty.Dezinfekčné prísady zabezpečujú nižší dráždivý potenciál, širšie spektrum účinku, udržanie penivosti aj pri prítomnosti solí Vincentky.

Vincentka nosový sprej STANDARD 25 ml

Prostriedok na ošetrenie sliznice nosohltana, ktorý pomáha udržiavať fyziologickú čistiacu schopnosť nosovej sliznice, umožňuje optimálne fungovanie tzv. slizničnej imunity ako primárnej obrany pred infekciou. Je to 100% prírodný produkt – naplnený minerálnou vodou Vincentka z prírodného liečivého zdroja. Určený je pre deti od 3 rokov veku.

Vincentka nosový sprej JUNIOR 0+ 25 ml

Určený je pre novorodencov a malé deti. Zložením je totožný s Vincentkou nosovým sprejom Standard, má ale šetrnejší aplikátor, ktorý vyvíja nižší tlak.

Oba nosové spreje sa používajú na zvlhčenie sliznice celej nosovej dutiny a nosohltanu predovšetkým pri pobyte v prostredí s nízkou relatívnou vlhkosťou vzduchu, v priestoroch vykurovaných ústredným kúrením a prostredí znečistenom najmä prachovými časticami.Každý zo sprejov celkovým zložením hypotonickej kyselky s obsahom jodidov priaznivo ovplyvňuje obranyschopnosť v zmysle prevencie chronických bakteriálnych infekcií horných dýchacích ciest, chronickej rinitídy, sinusitídy a chronickej polypóznej nasopharyngitidy; u detí preventívne pôsobí proti rozvoju recidivujúcej tracheobronchitídy a rinitíde. Aplikácia prípravku je vhodná aj po stavoch nosových operácií. Odporúča sa tiež proti vzniku suchých zápalov nosovej sliznice a na prevenciu jej recidív.Frekvencia ani dĺžka užívania nie je obmedzená.

VINCENTKA NASALIS

Vincentka Nasalis je vyrobená z koncentrátu Vincentky. Je určený na preplachovanie nosných dutín a nosohltanu pomocou preplachovacej plastovej kanvičky. Vhodný pre deti od 3 rokov, pre tehotné ženy, pre dojčiace ženy. Preplachuje sa naklonením kanvičky smerom hore, aby roztok samovoľne pretekal vnútrom nosa a vytekal druhou nosnou dierkou von.Jemným vysmrkaním sa odstrániroztok a výsledkom je uvoľnený nos.Použitie pri pacientoch so zápalmi horných dýchacích ciest, akútnych i chronických, po operáciách nosovej prepážky, nosovej sliznice pre obmedzenú nosnú priechodnosť, po operáciách v oblasti nosovej dutiny, prínosových dutín, slzných ciest i nádorov týchto oblastí,  po endoskopických operáciách, operáciách nosohltanu, mäkkého podnebia, Preventívne sa používa na urýchlenie obnovy prirodzeného prostredia nosnej sliznice, na fungovanie pohybu riasiniek i celkovej obrany schopnosti. V období zvýšeného výskytu infekcií horných dýchacích ciest, u alergikov precitlivených na peľ a prach v čase ich zvýšeného výskytu v ovzduší, u pacientov s vysychaním sliznice počas spánku a chrápaním, u pacientov s opakovaným krvácaním z nosa. Používa sa aj denne na starostlivosť o hygienu horných ciest dýchacích.

 

Viac informácií nájdete na www.vincentka.cz,www.vincentka.cz/produkty/

nasalis_startovaci_sada pastilky_bylinne JHR_2236_1600x1068

paperlife
paperlife