• +421 905 555 140
 • paperlife.sro@gmail.com

Nestlé Slovensko

Nestlé Slovensko

 • propagácia regionálnej udalosti – „Ekorok s Nestlé 2016“ v Prievidzi

  RTV
  RTV Prievidza – 28. 04. 2016 – „Dáme si šaty z papiera“
  http://www.rtvprievidza.sk/home/prievidza/3633-dame-si-saty-z-papiera

  YouTube: http://www.youtube.com/v/66cL2sF6xKc?rel=0&fs=1&wmode=transparent

  celkový čas – 3 minúty 21 sekúnd

  MY Hornonitrianske noviny, 26. 4. 2016, č. 16/2016nestleMY
  TASR – cca 20 masmediálnych výstupov

  Žiaci zachránili zberom papiera približne 740 stromov

  TASR, 22. apríla 2016 18:19

  Do projektu sa zapojilo asi 2500 detí.

  Prievidza 22. apríla (TASR) – Takmer 93 ton odpadového papiera nazbierali žiaci prievidzských škôl od začiatku školského roka, v rámci 13. ročníka projektu EKOROK s Nestlé, čím symbolicky zachránili približne 740 stromov.

  Odznelo to dnes na tradičnom galaprograme na Námestí slobody, pri príležitosti Dňa zeme, kde celý projekt za účasti predstaviteľov mesta a spomínanej firmy, ktorá projekt financuje, vyhodnotili. „Do projektu sa zapojilo všetkých sedem základných škôl v meste, dovedna to bolo asi 2500 detí. Okrem zberu papiera triedili odpad, upravovali a čistili okolie svojich škôl, vysádzali stromčeky, okrasné kríky a kvety. Venovali sa mnohým ďalším aktivitám zameraným na environmentálnu výchovu. Výsledky zverejňovali na svojich internetových stránkach a na školských nástenkách,“ informovala Miriam Bencová, riaditeľka Centra voľného času Spektrum v Prievidzi, ktoré bolo hlavným organizátorom podujatia.
  Na námestí sa jednotlivé školy prezentovali svojimi stánkami na tému Vitalita školských záhrad. Každé takéto stanovište doslova rozkvitlo pestrofarebnými kvetmi a zakvitnutými stromami, ktoré žiaci vytvorili z plastov, papiera a iných odpadových materiálov. Z nich vytvorili aj mnohé užitočné alebo okrasné predmety, čím chceli ukázať, že odpadky nepatria na skládky, ale dajú sa všestranné využiť. Na tabuliach sa pochválili svojimi výsledkami, predstavili aj najlepších zberačov papiera. Niektorí žiaci vytvorili makety svojich škôl aj s upraveným okolím. Pripravili si tiež vlastný kultúrny program vo forme básní, piesní alebo tanečných vystúpení, na tému ochrany životného prostredia a prírody.

  „Naša firma je veľmi rada, že môže prispieť k budovaniu environmentálneho povedomia mladej generácie v meste, kde má sídlo,“ uviedol zástupca Nestlé Slovensko Róbert Kičina. Spoločnosť projekt podporila sumou vyše 6000 eur. Vyslovil presvedčenie že toto podujatie, bude pokračovať aj v budúcich rokoch.

  http://videoservis.tasr.sk/videos/jMwnofgsYUQP/embed/high_1080p

 • propagácia udalosti – „Medzinárodné majstrovstvá detí z detských domovov 2015“ 
  tv_povazie
  TV Považie
  Odvysielaný príspevok 23.6.2015- relácia Noviny

  http://www.tvpovazie.sk/index.php/prehlad-sprav/business/item/5900-%C5%A1portov%C3%A9-hry-det%C3%AD-z-detsk%C3%BDch-domovov

   

  Dubnické noviny 08/2015

  Dubnický štadión privítal „domovákov“ z celého Slovenska

  Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky už desiaty rok preberá záštitu nad podujatím Športové hry detí z detských domovov. Celoslovenské finále hier sa konalo na štadióne v Dubnici nad Váhom.

  Športovanie bolo rozdelené do 2 častí – v obci Hybe si 17. júna deti rôznych vekových kategórií zmerali sily vo futbale, volejbale a stolnom tenise a 19. júna boli v Dubnici nad Váhom na programe atletické disciplíny – beh na 100, 800, 1500 metrov, štafety, skok do výšky, diaľky a vrh guľou.

  Celkovo súťažilo 264 detí zo 41 detských domovov. „Keď sme pred 25 rokmi začínali, bola to len taká hŕstka asi 50 detí,“ skonštatovala riaditeľka organizačného výboru Marcela Šípošová s tým, že v tomto roku po prvý raz rozšírili športové súťaže aj o kategóriu detí do desať rokov a o mladých „ domovákov“ nad 18 rokov.

  Atmosféra bola skvelá. Deti sa snažili, navzájom sa hlasno povzbudzovali a popritom nadväzovali aj nové priateľstvá.

  Po tom, ako si aj poslední športovci zmerali sily, sa na štadióne v Dubnici nad Váhom uskutočnilo aj záverečné vyhodnotenie dvojdňového podujatia. Víťazi si prevzali medaily z rúk ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera. Putovný pohár tentokrát získali deti z detského domova v Kolárove.

  „Podpora detí na Slovensku je dôležitou úlohou pre štát a všetkých, ktorí sú v tejto oblasti zainteresovaní. Sme si vedomí toho, že akú starostlivosť vynaložíme my dnes, tak takú budeme mať vrátenú v budúcnosti, keď budú tieto deti dospelé, keď vymenia našu generáciu,“ zdôraznil minister práce. Vo svojom príhovore sa poďakoval aj zamestnancom detských domovov: „Vyjadrujem úctu ich doterajšej práci, vynaloženému úsiliu a podpore pri výchove a starostlivosti o zverené deti a prajem im, nech ich optimizmus a tvorivý potenciál neopúšťajú ani v budúcnosti a naďalej dosahujú také vynikajúce výsledky.“

  Najlepší z mladých športovcov budú onedlho reprezentovať Slovensko na medzinárodných športových hrách v českej Ostrave. Na budúci rok sa tohto medzinárodného podujatia zhostí naša krajina. Mladé talenty zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Poľska a Rumunska by mal privítať práve dubnický štadión.

  logo_tasr_neg

 • Dubnický štadión zaplnili deti z detských domovov
  TASR, 19. júna 2015 14:54

  Podľa hlavnej organizátorky pretekov Marcely Šipošovej na dubnickom tartane dnes súťažia najlepší z krajských kôl v behoch na 100, 800, 1500 metrov a štafetách.
  Dubnica nad Váhom 19. júna (TASR) – Viac ako 240 detí z detských domov z celého Slovenska bojuje dnes na dubnickom štadióne o prestížne atletické tituly na jubilejných 25. športových majstrovstvách s Nestlé 2015. Prví dvaja z bežeckých a technických disciplín budú Slovensko reprezentovať v Ostrave na medzinárodných športových hrách detí z detských domovov. (….)

  sro

  Slovenský rozhlas – Rádio Regina – odvysielané príspevky 19. 6. 2015 v relácii Žurnál Rádia Regina (1. v spravodajstve, 2. v publicistike)

  rtvs
  http://www.rtvs.sk/radio/archiv/1533/234191

  Žurnál Rádia Regina o 17.00 – 19:40 min.

  Hlavná spravodajská relácia Rádia Regina
  pondelok – piatok 17:00-17:25

   

paperlife
paperlife